Bali’de Balayı

aslyldrm / Uncategorized / / Yorum Yok / Beğendim

Don’t talk about heaven if you’ve never been in to Bali

Diye ünlü bir sözle başlamak istedim Bali Blog’uma. Aslında kelimesinin her zerre anlamını hakeden bir söz. Ayak attığınız andan itibaren Bali sizi apayrı dünyalara götürüyor, ve bir daha yakanızdan asla düşmeyecek anılarla yaşamınızın geri kalanında aklınızın en ücra kenarlarında hüküm sürmeye devam ediyor.

Eşimle düğün sonrası ilk planımız gözümüzde büyütmememiz gereken bir 13 saatlik uçuşla rüyalar ve gerçeklerin füzyon olmuş diyarı Bali’ye gitmekti. Gelmeden önce bu güzel yarımadanın nerelerini nasıl dolaşacağımızı haritaları alt üst ederek, daha önce gidenlerden tüyoları da yanımıza dost edinerek, ama en önemlisi de anılarımızı en iyi şekilde biriktirebilmek için drone’dan gopro’ya kadar en sistematik şekilde yanımızda taşımak üzere hazırlıklarımızı tamamlamıştık.

Biz Bali’de popüler olan yerlerde değil, henüz yeni keşfedilen, ve kendimizi de kaybedip tekrar keşfedebileceğimiz mekanlarda kalmayı istedik. Ve bu doğrultuda 3 gece Nusa Penada denilen, Balilerin eskiden kötü ruhların yaşadığına inandıkları adada kaldık. Ada’nın tam ortasında veren yüksek noktasında olan butik bir otel bizi cezbetti. Henüz asfaltlanmaya gerek duyulmamış ve iki arabanın aynı anda geçemediği taş patika yollarda motorumuzla saatlerce yollar aldık ve bu muhteşem güzellikleri keşfettik.

Angel’s Beach
Tree House
Kelinking Beach
DCIM\100GOPRO\G0220385.JPG
The Measure Resort
Broken Beach

Bir Cevap Yazın